Mini pannetje (cocotte) kip champignon
Ingrediënten voor 4 personen:
500 gram kip dijfilet, 1/2 doosje champignons, 1 prei, 50 gram ontbijtspek, 50 milliliter slagroom, 50 mililiter kippenbouillon, 1 kleine eetlepel Dijon mosterd, maizena, zout, peper, bladerdeeg, 4 Mini pannetjes (cocottes)
Bereiding:
Snij de kip in kleine stukjes, de prei in dunne ringetjes en de champignons zeer fijn. Bak de in reepjes gesneden ontbijtspek ui in een koekepan. Voeg de met zout en peper bestrooide kip toe en bak zachtjes gaar. Voeg de gewassen prei en champignons toe. Als de prei bijna gaar in voeg dan de slagroom, bouillon en mosterd toe. Breng aan de kook en bind met de met water aangelengde maizena tot een dunne ragout. Snij in tussen 4 cirkels uit het bladerdeeg ter grote van de diameter van de pannetjes. Verdeel het kipmengsel in de pannetjes, sluit af met de bladerdeeg plakjes en bak goudbruin in plm 15-20 minuten op 180C en serveer met rijst.








Dit was zoooooo lekker. Heb alleen ipv 1/2 ons onbijtspek 1 ons gebruikt. Gaan dit als een tussengerecht gebruiken met kerst.
Ben wel benieuwd hoeveel pannetjes je ermee kunt vullen. Zou 1 persoon 1 pannetje zijn? ‘t Lijkt mij ook heerlijk. Ga het dit weekend maken.
Niet erg snugger bezig! Zal voortaan beter lezen:))
Heerlijk recept! Ik heb het een beetje aangepast omdat ik het te droog vond. De hoeveelheid van de vloeistoffen verdubbelen loste dat probleem op. Voor herhaling vatbaar. Zag er ook heel leuk uit zo in dat minipannetje!
laatste tijd gebruik ik kastanje champignons
Staat in de oven had geen prei heb lenteuitjes gebruikt en in plaats van bladerdeeg heb ik filodeeg als dekseltjes gebruikt,ben benieuwd!!
Hmmmmmm, lijkt me heerlijk! Alleen, wie zijn nou eigenlijks die Ruijsbroekjes???
Beetje domme vraag misschien…maar moeten de dekseltjes wel of niet op het pannetje als ze de oven ingaan?
Is geen domme vraag hoor
, laat het dekseltje eraf als ze de oven ingaan, dan wordt het dekseltje van bladerdeeg mooier.
Ik heb twee maten pannetjes….10 cm. en 15 cm.
Welk van de twee is de juiste voor jullie recepten??
Voor de kip champignon zijn pannetjes van 10 cm gebruikt